METECH - instalacje VPI

METEH

O firmie

Spółka METECH (znak towarowy MAXIMA IMPIANTI) jest firmą działającą od ponad 25 lat w branży przemysłowej. Jej główną działalnością jest produkcja urządzeń do impregnacji uzwojeń generatorów, transformatorów oraz silników na rynek włoski jak i dla dużych koncernów w europie i na świecie.

Firma specjalizuje się z systemach do próżniowo-ciśnieniowej metody impregnacji (VPI), instalacji do hermetyzacji uzwojeń transformatorów oraz pieców do suszenia w warunkach próżni.

Główne produkty

VPI – SYSTEMY IMPREGNACJI UZWOJEŃ MASZYN ELEKTRYCZNYCH METODĄ PRÓŻNIOWO-CIŚNIENIOWĄ

System VPI pozwala na osiągnięcie najlepszej możliwej jakości impregnacji uzwojenia.

Zastosowanie: impregnacja uzwojeń transformatorów mocy niskiego I średniego napięcia, impregnacja transformatorów suchych, impregnacja stojanów, wirników, alternatorów, silników synchronicznych i asynchronicznych, silników do klasy H.

Impregnacja zachodzi w autoklawach, gdzie uzwojenie jest zanurzane w katalizowanej w warunkach próżni, żywicy impregnacyjnej. Systemy wyróżniają się bardzo precyzyjnym wykonaniem autoklawu, ciągłą kontrolą procesu mieszania żywicy z katalizatorem poprzez badanie temperatury, ciśnienia oraz homogenizacji mieszanki, automatycznym dozowaniem żywicy.

Pokrywa komory impregnacyjnej wyposażona jest w uszczelki pierścieniowe oraz kliny gumowe. Otwieranie i zamykanie odbywa się automatycznie co wyklucza użycie śrub oraz każdorazowego ryzyka błędu operatora podczas zamykania. Pokrywa zaopatrzona jest również w podświetlony wziernik, pozwalający kontrolować przebieg procesu z zewnątrz.

Komora impregnacji jest przystosowana do pracy w ciśnieniach do 6 bar oraz w próżni do 0,001 bar oraz w temperaturach od 10°C do 50°C.

Autoklaw zaopatrzony jest między innymi w :

  • manometr i ciśnieniomierz
  • zawór bezpieczeństwa
  • zawór otwierający i zamykający dopływ żywicy
  • system odciągania oparów ze zbiornika
  • system ułatwiający ściekanie żywicy z komory podczas opróżniania
  • pompa próżniowa

Zbiornik autoklaw jest wyprodukowany według unijnych norm PED 97/23/WE oraz posiada wszystkie niezbędne certyfikaty oraz zezwolenia wymagane przez Unię Europejska jak i również gwarantujące bezpieczeństwo i niezawodność pracy.

Meteh impregnacja Meteh impregnacja Meteh impregnacja

Piece próżniowe do suszenia

Piece „thermovacuum” – czyli próżniowe są najlepszym rozwiązaniem do suszenia cewek oraz aktywnych elementów transformatorów olejowych. Maja zastosowanie również w produkcji transformatorów suchych. Piec zbudowany jest z blach izolowanych wełną mineralną, której grubość obliczana jest tak by w piecu zachodziły najmniejsze możliwe straty ciepła. Suszarka może być ogrzewana za pomocą wskazanego źródła ciepła, może być wyposażona w wózek według preferencji, możliwe jest dopasowanie różnego sposobu zamykania i otwierania drzwi. Takie możliwości adaptacyjne pozwalają producentowi dopasować się do wielu oczekiwań klienta, a co za tym idzie przedstawić najbardziej ekonomiczne, precyzyjne i wygodne rozwiązanie.

Piece próżniowe do suszenia

SYSTEM HERMETYCZNEGO WYPEŁNIANIA TRANSFORMATORÓW

Systemy do hermetyzacji transformatorów produkowane przez METECH pozwalają na precyzyjne wypełnienie transformatora żywicą. Bardzo ważnym czynnikiem mającym wpływ na efekt końcowy jest odpowiednie przygotowanie mieszaniny żywicy. Mieszanie obu składników żywicy odbywa się w warunkach próżni, w specjalnym oddzielnym mieszalniku. Dzięki licznym punktom kontrolnym oraz dobrze zaprojektowanemu systemowi – żywica jest homogeniczna, ma odpowiednią temperaturę oraz lepkość oraz jest doskonale odgazowana i pozbawiona wilgoci.

Tak przygotowana mieszanka oraz precyzyjny system dozujący pozwalają na uzyskanie optymalnej penetracji żywicy a to z kolei na optymalizację własności uzwojenia.

System hermetycznego wypełniania transformatorów

SYSTEMY OCZYSZCZANIA OLEJU

Firma METECH dostarcza systemy do oczyszczania, filtrowania oraz odgazowywania olejów izolacyjnych. Proces oczyszczania zachodzi dzięki zapewnieniu odpowiedniej , płynnej cyrkulacji płynów, odpowiednich filtrów oczyszczających oraz dobrze dobranej temperatury procesu.

Cykl pracy może być sterowany ręcznie lub automatycznie i jest kontrolowany poprzez łatwy i przystępny dla operatora system.

Systemy oczyszczania oleju